افشای ریسک

سلب مسئولیت از ریسک ناشی از معاملات در بازارهای مالی همچون بورس و فارکس و … به معنای اطلاع رسانی و آگاهی دادن جهت میزان ریسک مالی انجام معاملات در این بازارها به اشخاصی است که درصدد انجام این معاملات هستند. انجام تبادلات و معاملات در بازارهای مالی برپایه انجام معاملات بصورت “لحظه ای” و یا “پیش بینی آینده” شکل گرفته و این امر طبیعتا از ریسک بالایی برخوردار می باشد. معامله گران می بایست قبل از اقدام به انجام چنین معاملاتی، دانش لازم و تجربه مناسب فعالیت در بازارهای مالی را کسب نموده و با دقت توانایی مالی خود را مورد بررسی قرار دهند.
 
انجام معاملات در بازارهای مالی ممکن است به ایجاد ضرر های بزرگ به سرمایه و از بین رفتن تمامی مبلغ سرمایه گذاری شده منتهی شود. لذا انجام اینگونه معاملات تنها باید در چهارچوب پذیرش و قبول ریسک سرمایه گذاری صورت گیرد. تعریف ریسک سرمایه گذاری آن است که تنها پولی در این بازار سرمایه گذاری شود که برای معامله گر جنبه حیاتی و ضروری نداشته باشد. توصیه می کنیم کسانی که قصد انجام معاملات در بازارهای مالی را دارند تمامی جوانب این بازارها را مطالعه نمایند تا به درکی روشن، مشخص و صحیح از میزان ریسک انجام معاملات در این بازارها دست یابند.
 
نظرات و تحلیل هایی که در خصوص پتانسیل های حرکت بازار توسط سایت خانه بورس ارایه میگردد، ضرورتا دقیق و صحیح نبوده و با توجه به ماهیت کلی بازار های مالی در هیچ زمانی نمی تواند صحت و درستی چنین اطلاعاتی را تضمین نماید. انجام معاملات آنلاین، علی رغم راحتی و کارآمدی از ریسک معاملات در بازارهای مالی نمی کاهد و خانه بورس هیچ گونه مسئولیتی در خصوص عملکرد مشتری و یا شخص ثالثی که به حساب دسترسی داشته و با توجه به اطلاعات ارایه شده بر روی وب سایت اقدام به معامله می کند، را نمی پذیرد و نیز نسبت به صحت و یا تاخیر اطلاعاتی از قبیل نرخ ها، اخبار و نمودارهایی که بر مبنای نرخ های زنده ارایه می شوند، مسئولیتی نخواهد داشت.
 
علاوه برآن هیچگونه مسئولیتی را در خصوص ضررها و یا از دست رفتن فرصت های معاملاتی که در نتیجه اختلال در ارتباطات اینترنتی رخ می دهد و یا بروز مشکلات فنی که باعث شود نرم افزار معاملاتی غیرقابل دسترس گردد بر عهده نمی گیرد. چنانچه از میزان ریسک معاملات در بازارهای مالی آگاه نشده اید، اقدام به انجام این معاملات نکنید. اگر به توضیح بیشتری در این زمینه نیاز دارید، می توانید با بخش پشتیبانی مشتریان تماس بگیرید تا توسط کارشناسان خانه بورس از تمامی خطرات و ریسک موجود آگاه گردید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *