ریبیت فارکس چیست ؟

ریبیت چیست ؟

در تمامی بازار های مالی که در آن کالا یا جفت ارز یا سهام و یا شاخصی معامله می گردد، همواره یک نرخ برای فروش (BID) و یک نرخ برای خرید (ASK) وجود دارد، تفاوت این نرخ خرید و فروش، اسپرد (SPREAD) نامیده می شود . به عنوان مثال زمانی که شما در یک کارگزاری بر روی طلا معامله می نمایید، نرخ خرید 1300.50 و نرخ فروش 1300.20 می باشد . بنابراین تفاوت این دو قیمت که برابر با 30 سنت است به عنوان اسپرد طلا در این بروکر شناخته می شود . این اسپرد همیشه در ابتدای معامله از حساب معامله گر کسر می گردد و به همین دلیل است که همیشه در ابتدای ورود به معامله, معامله گر در ضرر قرار دارد. در مثال قبل زمانی که معامله گر اقدام به خرید یا فروش یک لات طلا می نماید , به میزان 30 دلار از حساب وی به عنوان اسپرد کسر می گردد. این میزان اسپرد توسط کارگزار کسر می گردد و متعلق به کارگزار است. اما در سال های اخیر برخی از آی بی های بروکر ها با ارائه طرح هایی اقدام به بازگرداندن مقداری از اسپرد به مشتری خود می نمایند که به این رقم بازگشتی, ریبیت (Rebate) گفته می شود . هر چند ممکن است در نگاه اول, میزان این ریبیت چندان چشمگیر نباشد اما پس از یک ماه معامله و جمع شدن مقادیر ریبیت, ملاحظه می کنید که رقم آن بسیار قابل توجه خواهد شد و حتی در برخی موارد معامله گران تا 50 درصد (حتی بیشتر) کل میزان واریزی خود به بروکر را به عنوان ریبیت, باز پس می گیرند .

 

نماینده بروکر یا آی بی (IB) کیست ؟

بروکرها برای این که بتوانند مشتریان بیشتری را جذب کنند اقدام به دادن نمایندگی خود به افراد یا شرکت ها در سراسر جهان می کنند ” خانه بورس ” نیز نماینده تعدادی از بروکرهایی است که با ایران کار می کنند. 

 

درآمد نماینده از کجا تامین می شود؟ ریبیت چیست؟

بروکرها بخشی از مبلغ کارمزد دریافتی خود را به نمایندگانشان می پردازند که به این مبلغ ریبیت یا کمیسیون نماینده می گویند.

 

بازگشت ریبیت فارکس چیست ؟

” خانه بورس” بسته به مجموع حجم معاملات ماهانه هر کاربر بخشی از ریبیت دریافتی حساب آن مشتری را که بین 20 تا 80 درصد ریبیت کل می باشد را به حساب معاملاتی وی واریز می کند .

 

آیا باید اسپرد بیشتری بپردازم یا شرایط معامله گری من سخت تر می شود؟

هرگز! شما چه مستقیما از طریق مراجعه به سایت بروکر اقدام به افتتاح حساب کنید و یا از طریق لینک معرف ” خانه بورس ” وارد سایت بروکر شوید حساب شما دقیقا شرایط یکسانی را خواهد داشت ولی با سود بیشتر!

 

آیا می توانم حساب فعلی خود را به پنل شما منتقل کنم؟

در اکثر بروکرها چنین کاری از طریق تماس با کارگزار و ارسال درخواست ممکن هست ولی بعضی هم چنین اجازه ای نمی دهند و باید حساب جدیدی باز کنید برای اطلاعات بیشتر به صفحه ” شرایط انتقال حساب ”  مراجعه کنید، در صفحه مذکور ما شرایط و ضوابط انتقال حساب به زیر مجموعه خانه بورس را کامل برای شما عزیزان شرح دادیم

” اگر در گروه خانه بورس  نیستید به راحتی می توانید به گروه ما بپیوندید. “

 

چگونه بروکر مورد نظر خود را انتخاب کنیم؟

بروکر ها بر اساس سیاست کاری خود , روشهای متفاوت را در جذب مشتری دارند . استراتژی و سبک معاملات توسط معامله گران بسیار متفاوت است برای همین قبل از اینکه بخواهید نزد بروکری حساب باز کنید تا با روش خود اقدام به معاملات کنید، ابتدا با ما مشورت کنید تا بر اساس روش شما بروکر مناسب را به شما معرفی کنیم تا درآمد خوبی از این طریق داشته باشید

 

آیا ریبیت فارکس عدد قابل قبولی می شود ؟

شاید متعجب شوید که مقدار این سود با توجه به روش یا استراتژی شما تا چند برابر سرمایه واریزی شما میباشد. روش هایی وجود دارد که میزان سود و یا درآمد ریبیت آنها تا چند برابر مبلغ واریزی میباشد به هر حال درآمد ریبیت خود عددی است که شما می توانید آن را از ما بابت معاملات خود دریافت کنید.

 

چگونه میتوانیم از این خدمات استفاده کنیم؟

اگر تاکنون در بروکر مورد نظر خود حساب نداشته اید از طریق کلیک بر روی افتتاح حساب واقعی که در جدول زیر برای هر بروکر وجود دارد در زیر مجموعه ما قرار بگیرید و سپس در سایت ما در قسمت ثبت نام، عضو شوید و بروکر و شماره حساب خود نزد کار گزار وارد کرده تا در گروه خانه بورس قرار بگیرید.

اگر در بروکر های تحت پوشش ما قرار دارید کافیست تا با ارسال یک ایمیل به بروکر مربوطه گروه خود را تغییر دهید و از خدمات خانه بورس استفاده نمایید.

در حال حاظر خدمات ریبیت مخصوص بروکرهای فارکس می باشد و این خدمات در بورس ایران ارائه نمی شود.